CHICKEN RUN™

Kananlihalla kahjoista hinnoista ja koukuttavista kanansiivistä.

13.5.-29.5.2022 Iso Omena, Kamppi & Tripla

Chicken Run™ menu

10

siipeä
kahjohinta= 9€

20

siipeä
kahjohinta= 18€

30

siipeä
kahjohinta= 26€

40

siipeä
kahjohinta= 34€

50

siipeä
kahjohinta 42€

soossit:

Pretty Boy Buffalo

Lempeän tulinen Pretty Boy signature buffalokastike & raikasta piimä-tuorejuustodressingiä, ruohosipulilla viimeisteltynä
(laktoositon, gluteeniton)

Bang Coq

Karamellinen valkosipuli-chilikastike, rapeaa valkosipulia, limeä & chiliä, korianterilla koristeltuna
(maidoton, gluteeniton, sisältää kalakastiketta)

Soul Survivor

Täyteläinen gochujang- kastike, raikasta piimä-tuorejuustodressingiä & kevätsipulia, kimchi-seesamilla ripoteltuna (laktoositon)

AeroFuego

Pikantti mexicolainen jalapenokastike, ’pico de gallo’; tomaattia, sipulia, korianteria & limeä
(vegaaninen, gluteeniton)

Green Papi

Tulinen, vihreä Aji Verde- kastike chilistä ja korianterista, Creme Fraiche- dressingiä & ruohosipulia
(vegaaninen)

KANAVERSUMI™

PRETTY BOY ISO OMENA

Kauppakeskus Iso Omena
Piispansilta 11, 02230 Espoo
📧 omena@prettyboy.fi
📞 +358 50 382 6540

Ma-To 10.30-21
Pe 10.30-22
La 11-22
Su 12-20

WOLT & FOODORA
Varaa pöytä

PRETTY BOY KAMPPI

Malminrinne 2-4, 00100 Helsinki
sis.käynti Malminkadun puolelta!
📧 kamppi@prettyboy.fi
📞 +358 50 541 7892

Ma-To 11-21
Pe-La 11-23
Su 12-21

WOLT & FOODORA

PRETTY BOY TRIPLA

Mall of Tripla
Firdonkatu 2 B, 00520 Helsinki 
📧 tripla@prettyboy.fi
📞 +358 50 544 3364

Ma-To 10.30-21
Pe 10.30-22
La 11-22
Su 12-20

WOLT

 

PRETTY BOY AIRPORT

Helsinki-Vantaan lentoasema
Lentoasemantie 1, 01530 Vantaa 
📧 airport@prettyboy.fi
📞+358 50 544 8022

Ma-Su 10-22

 

 

 

Pretty Boy® Oy
📧 info@prettyboy.fi

Toimitusjohtaja:
Mikko Mollberg
mikko@prettyboy.fi 

Operatiivinen johtaja:
Sari Kinnunen
sari@prettyboy.fi 

Markkinointi:
Daniela Lagerström
daniela@prettyboy.fi